לתת מסאג' לכלבים שלך ולחזק אותם.

לתת לכלב שלך את מה שהוא צריך זה טוב, אבל מה עם קצת פינוקים?

להרגיש את הידיים שלך מעסות את גופו ירגיע אותו והוא יקבל יתרונות נוספים חוץ מהעיסוי עצמו, פרווה מבריקה יותר, זרימת דם טובה יותר, ומערכת חיסונית חזקה יותר וזאת בגלל הפרומונים המשתחררים בגופו בזמן העיסוי. מסאג' לכלב

הדבר הכי טוב בזה שאתה לא צריך מיטת טיפולים בשביל לפנק את הכלב שלך, אלא לקחת רק את החבר על ארבע שלך למקום שקט בבית איפה שהוא יוכל להירגע ולהינות מהפינוק שאתה הולך להעניק לו.

ועכשיו נעבור לעיסוי המפנק.

עיסוי ראש

אפשר להשתמש בכל כף היד או רק בקצות האצבעות שלך. תעסה את הראש מקצה האף ועד הצוואר.
תעשה תנועות קטנות בצורת מעגלים ברקה שלו עם האגודלים בשני צדדי הראש ומסביב לאוזניים.

עיסוי צוואר

מומלץ ע"י מומחים להתחיל ולסיים את העיסוי עם ליטוף קל בצוואר על מנת שהכלב ירגיש את המגע החיובי, כך שתעסו בתנועות מעגליות איטיות בלי להפעיל הרבה לחץ. עדיך לעשות את העיסוי עם כיוון גדילת השיער.

קודם תעשה מהקצה של האף עד קצה הזנב, אחרי זה תחזור לעסות בקצה של האף, תמשיך בכיוון הראש ותרד לאט לכיוון הכתף עד שתגיע עם קצות האצבעות לרגליים. תחזור על כל תנועה בין פעמיים לשלוש בכל צד, או אם כלבך גדול מספיק תוכל לעסות את שני הצדדים בו זמנית.

אחרי שעברנו על תנועות אלה, תתמקד בכל חלק מגופו בכל פעם, "תלוש" את כל אזור הצוואר עד שהעור מתחיל להתמתח, תרים אותו קלות ותלחץ אותו חזרה לכיוון מטה.

עיסוי כתפיים ומותניים

"תלוש" את העור של הכלב ואחרי זה עם קצות האצבעות תרים את עודף העור ו"תנער" ניעורים קלים ומהירים שיצורו מעין רטט קל. אחרי שלוש סטים של רטט, תעסה עם כף היד לחיצות קלות בכל אזור העיסוי ותחזור על זה מספר פעמים.

עיסוי רגליים קדמיות

לחיצות קלות והתקדמות מלמעלה למטה מהמרפקים ועד קצות האצבעות שלו יסיימו את העיסוי מושלם לחבר שלכם.

שיהיה לכם אחלה של פינוק…..